Сухомлинський дітям

понедельник, 30 апреля 2018 г.

Програма з математики для 1-2 класів
ПОРІВНЯЛЬНИЙ АНАЛІЗ ПРОЕКТІВ

суббота, 21 апреля 2018 г.

«Створення ситуації успіху» на уроках  в початковій школі
Від нас, від нашого вміння,
від нашої майстерності,
від нашого мистецтва та
мудрості залежить життя,
здоров’я, розум, характер,
воля, інтелектуальне обличчя,
місце та роль у житті,
щастя підростаючого покоління.В.О. Сухомлинський
«Ти можеш!» - повинен нагадувати вчитель учню.
«Він може!»- повинен нагадувати колектив.
«Я можу!» - повинен повірити в себе учень. В.Шаталов
 Створення  «ситуації  успіху»  в  навчальній  діяльності   школярів – це  проблема, до  якої  все  частіше  звертається  сучасна  педагогічна  наука. Ця  проблема  зацікавила  і  мене. Однією  з  важливих  цілей  навчання  є  розвиток  особистості  кожної  дитини. А  це  можливо, якщо  навчання  і  виховання  сприятиме  розвитку  дитини,  приноситиме  їй  радість  пізнання, викликатиме  у  неї  інтерес  до  навчання.     
 Педагогічної  технології  «Створення  ситуації  успіху»  полягає  в  тому, що  її  використання  сприяє:
  підвищенню  результативності;
  зростанню  продуктивності  уроку;
  розкриттю  творчих  здібностей;
  стимулюванню  до  самовдосконалення;
  внутрішньому  задоволенню   навчальною  діяльністю. ДЕТАЛЬНІШЕ...
ТРЕНІНГ  Дивитись тут...

пятница, 20 апреля 2018 г.


Як учителям і батькам зробити щось разом.                                Метод "фасилітації "         
У школі запропонували провести якесь свято і попросили батьків долучитися до організації. Батьки долучилися, але неохоче, а деякі взагалі відмовились. Або учитель зібрав батьків, аби обговорити, що вони можуть зробити спільно. Обговорили, придумали, але так нічого і не організували. Як уникнути таких ситуацій? Як перетворити шкільне життя у співпрацю між усіма його учасниками? Як досягти того, щоб усі робили щось із задоволенням, а не тому, що їм делегували певний обов’язок?  У цьому може допомогти метод фасилітації. Як це робити, продемонструвала фасилітаторка Зоя Зінов’єва під час міні-EdCamp у селі Рокосово на Закарпатті.   “Фасилітація – допомага групі бути продуктивною. Скільки часу ви проводите на педагогічних нарадах? Скільки витрачаєте на те, щоб з кимось про щось домовитись? Це багато часу. Що відбувається? Ми збираємось, обговорюємо – часом добре, часом не дуже добре. І не завжди домовляємось про те, що буде далі. Хто відповідає за рішення?”– говорить Зоя Зінов’єва.  Можливий і інший варіант: учитель збирає батьків, аби обговорити план заходів на найближчі дні, а вони думають: “Знову треба щось робити, здавати гроші, вирішувати якісь проблеми”“Це, звісно, перебільшення, але подібне може статись. Хоча, звичайно, часто є кілька активних батьків (і це чудово, що на них можна покластися). Але тут теж може статися перепона: коли в них є свої ідеї, які важко узгодити”.  Саме для того, щоб спростити процес узгодження і перетворити спільні активності на щось цікаве для всіх – потрібен метод фасилітації.  Під час фасилітації у Рокосово, Зоя запропонувала нам подумати, що ми (батьки, вчителі і шкільна адміністрація) хочемо і можемо зробити разом, щоб виховати здорову і щасливу дитину. Детальніше тут..

четверг, 19 апреля 2018 г.

Наші учні ТАЛАНОВИТІ
19 квітня 2018 року у НВК "Берегометська гімназія" відбулася
шоу-програма "Крок до зірок".
Дівчата 4-Б класу демонстрували свої здібності у пісенному жанрі.
Дзвінкі голоси мають Марчук Ірина, Ковальська Кароліна, Куртаєва Оксанка.
Ми дуже радіємо за ваші успіхи!
Переглянути відео виступу...
  

среда, 18 апреля 2018 г.

Наші учні КРЕАТИВНІ
НВК "Берегометська гімназія" співпрацює з Національним природним парком "Вижницький". Тому школярам цікаво було брати участь у конкурсі  "Краща новорічно-різдвяна історія". Переможцями стали шестеро учнів 4-Б класу: Марчук Ірина, Слюсарек Яна, Граб Таїсія,  Куртаєва Оксана, Курелюк Максим, Мендришора Іван.
НАШІ УЧНІ МОЛОДЦІ!

воскресенье, 15 апреля 2018 г.


Рецепти "вдалої" співпраці з батьками
Співпраця між батьками і школами – запорука кращої успішності учнів, переконаний відомий освітянин та автор книги “Школа майбутнього” Кен Робінсон. Він наводить приклади шкіл, які налагодили зв’язок із батьками, та організацй, що допомагають школам у цьому.
Тож, у чому секрет вдалої співпраці з батьками?
Як батьки можуть допомогти дітям бути більш успішними?
Чому школам вигідно співпрацювати з батьками?
Як налагодити партнерство?

пятница, 13 апреля 2018 г.


Навчальні програми НУШ                     (для 1-4 класів) Типові навчальні програми для початкової школи затверджені Колегією Міністерства освіти і науки 22 лютого 2018 року. Детальніше...  Освітянам пропонуються 2 типові освітні програми, кожна з яких розроблена відповідно до нового Закону України "Про освіту" та Державного стандарту початкової освіти. Педагогічна рада закладу самостійно обирає, за якою програмою буде проводити навчання, а керівник затверджує схвалену педрадою програму.
Освітні програми, що будуть розроблятися на основі типових, не потребують окремого затвердження Міністерством освіти чи центральним органом забезпечення якості освіти.
Школи самостійно визначають хід навчального процесу, орієнтуючись на формування ключових та предметних компетентностей учнів після закінчення навчального року.
Розроблені програми мають однаково визначені змістові лінії. Різниця між ними полягає у рівні інтеграції освітніх галузей до навчальних предметів. Ще однією відмінністю програм є очікувані результати навчання. За однією програмою їх визначають з розбивкою на 1-й та 2-й клас, за іншою - в кінці циклу (після 2-го класу).
До змісту програм входить пояснювальна записка, типовий навчальний план та перелік освітніх галузей. Також програмами визначені вимоги до конкретних очікуваних результатів навчання, загальний обсяг навчального навантаження; коротко вказано відповідний зміст навчальних предметів чи інтегрованого курсу.
Типові освітні програми для закладів загальної середньої освіти:
Кубики Rory’s Story


Кубики Рорі, або Rory’s Story Cubes, у 2004 році вигадав ірландський тренер з креативного мислення і творчого вирішення проблем Рорі О’Коннор. А вже у 2011 вони стали лідером продажів на сайті Amazon.com у категорії «Ігри та іграшки». І хоча задумувалися кубики як інструмент пошуку нестандартних рішень для дорослих, згодом їх почали застосовувати і для навчальних ігор з дітьми.
Існує багато наборів по три кубики Рорі в кожному: «Звірі», «Медицина», «Космос», «Кам’яний вік», «Казки», «Порятунок», «Спорт», «Середньовіччя» та інші. А також серії з дев’яти кубиків: «Дії», «Подорожі», «Фантазія», універсальні. Розповідаємо, як гра може допомогти вчителям урізноманітнити свої методи викладання. Ознайомитись тут...

среда, 11 апреля 2018 г.

До свята Великодня учні 4-Б класу НВК "Берегометська гімназія" працювали над проектом "Великодня писанка"
Що за день чудовий Воскресіння, сповнений любові і надій!
Воскресіння - то велика радість, Благодать господня навесні!
Навкруги барвисті квіти, жовті, сині гілочки...
Чи здогадуєтесь, діти, що це? Певно - писанки!
Детальніше можна дізнатися про нашу роботу, переглянувши відео

понедельник, 9 апреля 2018 г.


ЩОДО ПРОВЕДЕННЯ ДЕРЖАВНОЇ ПІДСУМКОВОЇ АТЕСТАЦІЇ
Подаємо орієнтовні вимоги до змісту атестаційних завдань для проведення державної  підсумкової атестації у четвертих класах , підготовлених  Міністерством освіти і науки  спільно з Національною академією педагогічних наук України  та Інститутом модернізації змісту освіти.
Рекомендації щодо особливостей проведення ДПА у 2017/2018 н.р. подано у листах МОН України від 15 січня 2018 р. № 1/9-27 та від 31 січня 2018 р. № 1/9-66 "Про організоване завершення 2017/2018 н.р. та особливості проведення ДПА у закладах загальної середньої освіти".
Орієнтовні вимоги
до змісту атестаційних завдань для
проведення державної підсумкової атестації учнів (вихованців)
у системі загальної середньої освіти у 2017/2018 навчальному році 
Орієнтовні вимоги  до змісту атестаційних робіт
для учнів 4 класу
Атестація з кожного предмета проводиться письмово у формі підсумкових контрольних робіт. Підсумкові контрольні роботи укладають учителі початкових класів/методичні об’єднання вчителів початкових класів за єдиними завданнями для усіх класів паралелі відповідно до орієнтовних вимог до змісту атестаційних завдань. Атестаційні матеріали, що містять підсумкові контрольні роботи з української мови і математики у двох варіантах, погоджує педагогічна рада і затверджує керівник закладу освіти.   ДЕТАЛЬНІШЕ...

суббота, 7 апреля 2018 г.


У перших класах має бути організовано 8 навчальних осередків, – Лілія Гриневич  06.04.2018



Яким чином має бути влаштований новий освітній простір у Новій українській школі, МОН прописало у спеціальних методичних рекомендаціях для керівників шкіл. Зокрема, 


має бути таких 8 навчальних осередків:
навчально-пізнавальної діяльності (з партами/столами)
змінні тематичні осередки (дошки/фліп-чарти/стенди для діаграм з ключовими ідеями);
гри (настільні ігри, інвентар для рухливих ігор);
 художньо-творчої діяльності (полички для зберігання приладдя та стенд для змінної виставки дитячих робіт);
 куточок живої природи для проведення дослідів (пророщування зерна, спостереження та догляд за рослинами, акваріум);
відпочинку (з килимом для сидіння та гри, стільцями, кріслами-пуфами, подушками з м’яким покриттям);
 дитяча класна бібліотечка;
осередок вчителя (стіл, стілець, комп’ютер, полиці/ящики, шафи для зберігання дидактичного матеріалу тощо). Детальніше...

четверг, 5 апреля 2018 г.

Кабмін виділив кошти на сучасні меблі, дидактичні матеріали та комп’ютерне обладнання для першокласників   

Уряд визначив, як розподіляти між місцевими бюджетами 1,38 млрд субвенції на “Нову українську школу”.
40% від цієї суми спрямують на закупівлю дидактичних матеріалів для перших класів; 40% – на закупівлю меблів для початкової школи; 
20% – на закупівлю комп’ютерного та мультимедійного обладнання для початкових класів.  
Постанова передбачає дофінансування з місцевих бюджетів. Таким чином пропорції фінансування між субвенцією НУШ та місцевими бюджетами складають: для міст обласного значення – 70% на 30%; для ОТГ – 90% на 10%; 
для сільської, гірської та території на лінії зіткнення – 95% на 5%. Детальніше...

вторник, 3 апреля 2018 г.

ПОВІРИТИ В ДИТИНУ - ЯК ДОПОМАГАЄ В НАВЧАННІ 
ТЕОРІЯ МНОЖИННОГО ІНТЕЛЕКТУ
Автор цієї теорії Говард Гарднер стверджував, що дитина, яка довше чомусь навчається (наприклад, таблиці множення), не є менш розумною за ту, яка опановує ці знання швидше. Тому що дитина, яка витрачає більше часу, може краще навчитися через інший підхід чи мати успіхи в чомусь поза математикою, або ж, можливо, розглядає таблицю множення на більш глибокому рівні, і тільки ззовні це виглядатиме, ніби вона погано засвоює матеріал.                                                   


Якщо вчителеві важко навчити учня в традиційний спосіб, теорія множинного інтелекту, окрім вербально-лінгвістичного і логіко-математичного, пропонує кілька інших способів подання матеріалу: ритміко-музичний, тілесно-кінестетичний, просторовий, міжособистісний, внутрішньособистісний (здатність чітко сприймати себе і совї почуття) та натуралістичний (здатність навчатись за допомогою природи). 
У київському інноваційному освітньому таборі “Jamm“, беручи до уваги такий підхід, вважають, що кожна дитина геніальна. Засновник табору Олег Василевський визначив три головні цілі у своїй роботі: допомогти кожному зрозуміти свою унікальність, спробувати її розвивати і навчити співпрацювати з іншими. Він розповів “Новій українській школі”, як допомагає досягати цих цілей теорія множинного інтелекту, як її можна застосувати в школі і чому не завжди варто критикувати вчителів. Детальніше ...

воскресенье, 1 апреля 2018 г.

Як  вдосконалити  шкільний  дизайн  у  стилі  НУШ      
Як правильно оформляти класи за стандартами Нової української школи? Із чого починати осучаснення?  
Далеко не все у наших руках, однак про сучасний освітній простір у першу чергу має мріяти вчитель. Адже знаючи, що саме потрібно, він зможе залучити тих, хто відповідальний за втілення. Варіантів із краудфандингом або реєстрацією проектів на платформах для реалізації бюджету участі теж не варто боятися. Вчителі шкіл, де недостатньо коштів на осучаснення освітнього простору, можуть почати дратуватися, коли мова заходить про зміни. Але навіть якщо меблі в класі старі і немає можливості їх рухати, завжди можна облаштувати візуальний простір на стінах, біля дошки.
Детальніше...








DAILY 5, DAILY 3 щоденні кроки до       УСПІХУ






Щоденні 5 (Письмо для себе) Дивитись тут...
Щоденні 5 (Робота зі словами) Дивитись тут...
Щоденні 5 (Читання для когось) Дивитись тут...
Щоденні 5 (Слухання) Дивитись тут...
Щоденні 3 (Математика для себе) Дивитись тут...
Щоденні 3 (Математичне письмо) Дивитись тут...